• SZKOŁA PODSTAWOWA W KROBICYStrona domowaHerb Polski
          • Nowy rok szkolny

          • Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice! 

            Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godz. 9.00 na placu przed głównym wejściem do budynku szkoły ( w razie opadów w sali gimnastycznej). 

            Kursy autobusu szkolnego:

            Przecznica- 8.40

            Gierczyn- 8.45

            Kotlina- 8.45

            Powrót ok. godz. 10.00 spod szkoły. 

            Uczniowie dojeżdżający powinni pamiętać o obowiązku posiadania maseczek na czas przejazdu. 

            Prosimy o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w szkole, które zostaną opublikowane na stronie internetowej najpózniej 30 sierpnia. 

            Życzymy zdrowia i optymizmu oraz radosnego powrotu do szkoły.

             

        • BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE
          • BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

          • PRZECZYTAJ, PRZEMYŚL, ZASTOSUJ ZASADY...

            Wewnątrzszkolne zasady bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Krobicy obowiązujące od 1 września 2020r.

             

            Organizacja zajęć w oddziale przedszkolnym oraz w szkole podstawowej:

            Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej stałej sali, z wyłączeniem zajęć łączonych, zajęć z edukacji informatycznej/informatyki oraz zajęć wychowania fizycznego. Dopuszcza się możliwość korzystania z boiska szkolnego, stołówki szkolnej, świetlicy, biblioteki - zgodnie z wytycznymi.

            Z sali, w której przebywa grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Zadania te wykonują wychowawcy klas przed rozpoczęciem zajęć. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować. Potrzebę wykonania tych czynności opiekun grupy zgłasza pani sprzątającej, która czyści i dezynfekuje sprzęty w wyznaczonym do tego celu miejscu.

            W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m
            (1 uczeń – 1 ławka szkolna).

            Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce . Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

            W sali gimnastycznej może przebywać jedna grupa uczniów. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy o powinien zostać umyty lub zdezynfekowany.

            Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć- odpowiada nauczyciel prowadzący lekcję/zajęcia w danej klasie.

            Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.

            Na boisku mogą przebywać różne grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.

            Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.

            Aby poszczególne grupy nie stykały się ze sobą, należy uzgadniać z dyrektorem szkoły lub upoważnioną przez niego osobą godziny korzystania z placu zabaw oraz boiska szkolnego.

            Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły, z wyjątkiem zajęć terenowych z wychowania fizycznego, zajęć przyrodniczych i przedmiotowych lekcji tematycznych.

            Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

            Aby bezpiecznie korzystać z indywidualnych szafek dostępnych dla uczniów ustala się zasadę, że uczniowie nie mogą jednocześnie korzystać z sąsiadujących ze sobą szafek, oczekując na możliwość skorzystania ze swojej szafki zachowują odpowiedni dystans.

            Podobna zasada dotyczy korzystania z szafek po zakończeniu zajęć.

            Noszenie maseczek lub przyłbic na terenie szkoły jest indywidualną decyzją uczniów oraz pracowników ( przy zachowaniu odpowiedniego dystansu). W określonych sytuacjach nauczyciel może zobowiązać ucznia/uczniów do założenia maseczki

            Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.

            Pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

            Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

            Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk). W okresie adaptacyjnym ( do 30 września 2020 r. ) dopuszcza się możliwość przebywania rodzica z dzieckiem w innych częściach szkoły – z zachowaniem środków ostrożności.

            Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

            W przypadku alergii, która daje podobne objawy do przeziębienia ( np. katar sienny) rodzice ucznia powinni dostarczyć do szkoły zaświadczenie od lekarza specjalisty.

            Uczniowie do szkoły mogą być przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

            Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.

            W celu ograniczenia przebywania osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, wprowadza się zasadę, że przed wejściem do budynku szkoły osoby niezatrudnione najpierw wykonują telefon do sekretariatu szkoły (numer będzie dostępny w widocznym miejscu), aby upewnić się, że inni petenci nie są w trakcie załatwiania spraw.

            W celu szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia wychowawcy sporządzą listy telefonów do rodziców, których kopie pozostawią w sekretariacie szkoły.

            W przypadku korzystania z termometru należy go zdezynfekować po każdym użyciu, czynność ta powinna być dokonana przez osobę dokonującą pomiaru temperatury dziecka.

            Należy uzyskać zgodę rodziców/opiekunów na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych. W tym celu wychowawcy indywidualnie lub w porozumieniu opracują treść takiej zgody, roześlą do rodziców i wyznaczą termin zwrotu podpisanej zgody.

            Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu – w gabinecie pielęgniarki szkolnej z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.


             


             


             

            Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni

            Przy wejściu głównym umieszcza się numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

            Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.

            Należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie czystości w pomieszczeniach szkoły oraz na dezynfekcję powierzchni dotykowych poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników oraz dezynfekcję toalet. W tym celu prowadzony będzie systematyczny monitoring wykonywania tych czynności przez panie sprzątające.


             

            Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły

            Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.

            W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownicy nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się z lekarzem.

            W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie zgłosić ten fakt dyrektorowi szkoły. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup uczniów, powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.

            Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez inspektorat sanitarny.

            Osoba wyznaczona przez dyrektora szkoły ustala listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach , w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie w celu zastosowania się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

            Dalsze decyzje podejmowane są przez dyrektora szkoły w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

            Procedury mogą ulegać modyfikacjom w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju i w regionie.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             


             


             


             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             


             

             

             

          • Drodzy absolweci!

          • Zaświadczenia o wynikach egzaminów ósmoklasisty będą do odebrania 31 lipca w godzinach 8.00-14.00 w sekretariacie szkoły. 

        • OGŁOSZENIE
          • OGŁOSZENIE

          • Informujemy, że  zgodnie z Zarządzeniem Nr 105/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 30.06.2020 r. w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 od dnia 1.07.2020 do dnia 31.07.2020 przyszkolny plac zabaw oraz boisko zostają zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy. 

            .

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

          • Rozdanie świadectw dla klasy VIII odbędzie się 26 czerwca o godz. 10.00

            Pozostałe świadectwa wydawane będą przez wychowawców w swoich klasach w godzinach 10.30-12.30 

            Uczniowie, którzy robili zdjęcia klasowe, grupowe lub indywidualne będą mogli w tym dniu nabyć je u swojego wychowawcy.

            Uczniowie, którzy nie odbiorą świadectw w wyznaczonych godzinach otrzymają je we wrześniu. 

            Na prośbę uczniów lub rodziców wychowawcy będą przesyłać zdjęcia świadectw szkolnych. 

            Ze względów bezpieczeństwa dowóz uczniów w dniu wydawania świadectw nie jest organizowany. 

          • Szkolny Konkurs Polonistyczny

          • Mistrz Kaligrafii

            Wyniki Szkolnego Konkursu Polonistycznego

            Mistrza Kaligrafii

            Zwycięzca ucz. kl. VI Marika Terechowicz

            wyróżnienia :

            Wiktoria Zawartowska kl. V

            Angela Łużna kl. V

            Wiktoria Sergiejczuk kl. VI

            Kaja Małachowska kl. VI

             

            Serdecznie gratuluję!

            Agata Deliman

             

             

             

          • INFORMACJA  O EGZAMINACH ÓSMOKLASISTY

          •  

            DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE- ZAPOZNAJCIE SIĘ Z PROCEDURAMI ORGANIZACJI EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

            Organizacja egzaminów ósmoklasisty w Szkole Podstawowej w Krobicy , z uwzględnieniem wytycznych MEN, GIS, CKE w dniach 16, 17, 18 czerwca 2020r.

             

            I. Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z wpuszczaniem zdających na egzamin i wychodzeniem po egzaminie:

            1. W pierwszej kolejności na egzamin wchodzą zdający, którzy korzystają z przedłużenia czasu przeprowadzania egzaminu oraz piszący w odrębnych salach.

            2. Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym zachowując zalecane odległości, obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Uczniowie opuszczają salę tym samym wyznaczonym korytarzem, którym zostali wpuszczeni na salę. Uczniowie mogą opuścić salę przed upływem czasu, zachowując procedury organizacji egzaminu.

               

            1. Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów:

              a. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

              b. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

              c. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

              d. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:  zdający  osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy,  inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.  pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.

              e. W dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie prowadzi się zajęć edukacyjnych dla innych uczniów.

              f) Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

              g) Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

              h) Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną małą butelkę z wodą.

              i) Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.

              j) Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.

               

            1. Środki bezpieczeństwa osobistego:

              a) Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) a przechodząc do sali mają zakryte usta i nos ( maseczką, przyłbicą, chusteczką lub szalikiem).

              b) Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno lub wielorazową, chusteczką, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5- metrowego odstępu).

              c) Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:  podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie  wychodzi do toalety  kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

              d) Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy , podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.

              e) Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

              f) Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.

              g) Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.

               

            1. Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń:

              1. Przy wejściu do szkoły wywieszone zostaną informacje: 1) dotyczące objawów zarażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania zakażeniu 2) zawierające nazwę, adres oraz numer telefonu do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej 3) zawierające adres oraz numer telefonu najbliższego oddziału zakaźnego 4) zawierające numery telefonów do służb medycznych 5) zawierające numer infolinii NFZ w sprawie koronawirusa (800 190 590).

              2. Przy wejściu do szkoły umieszczony zostanie płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz informacja o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.

              3. Płyn do dezynfekcji rąk będzie również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu znajdzie się informacja na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.

              4. Ławki w sali egzaminacyjnej będą ustawione w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.

              5. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również będą przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego (podczas gdy zdający rozwiązują zadania; w trakcie czynności organizacyjnych członkowie zespołu nadzorującego są zobowiązani zakrywać usta i nos oraz mieć założone rękawiczki). Członkowie zespołu nadzorującego powinni do niezbędnego minimum ograniczyć poruszanie się po sali egzaminacyjnej; konieczne jest jednak regularne nadzorowanie pracy zdających w pozycji stojącej.

              6. Drzwi do szkoły oraz do sal, w których będzie odbywał się egzamin będą otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią: 1) egzaminy z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD 2) sytuacje, w których sale egzaminacyjne są wietrzone, tak aby nie tworzyć przeciągów.

              7. Sale egzaminacyjne będą wietrzone przed wpuszczeniem do nich zdających, mniej więcej co godzinę w trakcie egzaminu (jeżeli pogoda na to pozwala oraz na zewnątrz budynku nie panuje zbyt duży hałas) oraz po egzaminie, dbając o zapewnienie komfortu zdających.

              8. Dla każdego zdającego będzie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. - indywidualna szafka (proszę pamiętać o kluczach).

              9. Będzie zapewniona bieżąca dezynfekcja toalet.

              10. Przeprowadzany będzie monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, klawiatur, myszek, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich.

              11. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej będą dezynfekowane przed i po każdym egzaminie.

               

            1. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu:

               

              1. Paczki będą odbierane od kuriera i otwierane w rękawiczkach.

              2. Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierą arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze będą rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.

              3. Przed rozpoczęciem egzaminu zdający zostaną poinformowani o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim: 1) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi 2) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym 3) niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką 4) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.

              4. Przewodniczący komisji zobowiązani są poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

              5.Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

             


               

             

             

          • BIBLIOTEKA SZKOLNA

          • ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW INFORMACJA

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego informuję o konieczności zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych książek i podręczników. Przypominam, iż ćwiczenia są własnością ucznia i nie podlegają zwrotowi.

             

            Podręczniki ,lektury i pozostałe książki będą przyjmowane od 08 – 10 czerwca 2020 roku w godzinach od 9.00-12.00,oraz 15 i 19 czerwca 2020 roku od godziny 9.00-13.00

             

            Zasady zwrotu podręczników, lektur oraz pozostałych książek

            Przypominam zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami w regulaminie:

            – zwrot podręczników w kompletach,

            – usunięcie foliowych okładek,

            – usunięcie zapisanych ołówkiem notatek,

            – zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki – wyprostowanie pogiętych kartek,

            – sklejenie rozdartych części książki

            W zamian za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupy nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.

            Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.

             

            – Zwrot podręczników , lektur szkolnych oraz pozostałych książek  będzie odbywał się w wejściu ewakuacyjnym  do oddziału przedszkolnego bezpośrednio u bibliotekarza,

            – do stolika z przygotowanymi podręcznikami i lekturami może podejść tylko jedna osoba , kolejne osoby zachowują odstęp około 2m,

              –  wspólnie z uczniem/ rodzicem bibliotekarz z zachowaniem bezpiecznej odległości dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia lub zagubienia rodzic zobowiązany jest odkupić podręcznik w wyznaczonym terminie,

            – następnie podręczniki składane są do pudła , które zostaje podpisane datą zwrotu i zostają odkładane przez nauczyciela bibliotekarza w magazynie biblioteki w celu odbycia kwarantanny do 4 dni.

             

            Nauczyciel bibliotekarz

            E.Baszak

             

             

        • KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY IV I V
          • KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY IV I V

          • WTOREK 9 CZERWCA 2020

            Szkoła Podstawowa w Krobicy zaprasza uczniów klasy IV i V na konsultacje z następujących przedmiotów.

            • język polski - 9.00
            • matematyka -10.00
            • język angielski - 11.00

            Bardzo prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi wymagań sanitarnych dla ucznia uczestniczącego w konsyltacji w szkole w okresie pandemii. Wytyczne zamieszczone są w linku poniżej.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Dnia czerwca pierwszego
            dzieckiem można nazwać każdego!

            Czy wy wiecie, czy wy wiecie,Ile dzieci jest na świecie? Kto by to policzyć mógł. Tyle serc, i rąk, i nóg?.........

          • DZIEŃ MATKI

          • Dzień Matki to wyjątkowy dzień. Starajmy się każdego dnia cieszyć się chwilami spędzonymi z najważniejszą osobą w naszym życiu.
          • RODZINNY KONKURS

          • "DRZEWO GENEALOGICZNE- MOJA RODZINA"

            Zapraszamy do odkrywania swoich rodzinnych korzeni i udziału w konkursie "DRZEWO GENEALOGICZNE- MOJA RODZINA".

            Konkurs jest skierowany do wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły. W pracach nad drzewem genealogicznym może brać udział cała rodzina. Forma wykonania pracy plastyczno-technicznej, zarówno pod względem wielkości, jak                           i wykorzystanych materiałów, środków i technik jest dowolna.

            Wykonane i podpisane prace należy dostarczyć do szkoły do dnia 18 czerwca 2020 r.

            Z wszystkich dostarczonych prac zostanie zoorganizowana szkolna wystawa.

            Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi trzy najciekawsze, i estetycznie wykonane prace.

            Dorota Cierniak

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.