• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

• 09.11.2020 09:49
      • 6 listopada 2020r. w naszej szkole odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości jest kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką, oraz pozyskanie nowych czytelników. W tej wspaniałej przygodzie towarzyszyli im starsze koleżanki i koledzy z klasy II i III, oraz uczniowie z oddziału przedszkolnego.                                     Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki.  Każdy uczeń został pasowany na czytelnika książką z kolekcji „ Białych Kruków” naszej biblioteki, otrzymał dyplom, zakładkę do książki oraz album pierwszoklasisty. Podczas uroczystości uczniowie zostali zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru i mogli wypożyczyć pierwszą książkę. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Bibliotekarz